ساختار معاونت
منو
پیوندها
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 11661
بازديدکنندگان امروز: 110
کل بازديدکنندگان: 6050991
بازديدکنندگان آنلاين: 1
زمان بارگزاري صفحه: 1.4976 ثانيه
شرایط فیزیكی و ساختمانی مركز
2-5- شرایط فیزیكی و ساختمانی مركز
الف) محل مركز بایستی دارای فضای رمپ فرود و صعود – آشیانه – فضای سرویس و تعمیر و نگهداری محل پارك موقت و دائم خودرویی – دسترسی های مناسب و ورودیهای كنترل شده وتجهیزات پروازی و كنترل پرواز و ناوبری مناسب و مخابراتی مورد نیاز (بنابر استاندارد هوایی كشور بسته به نوع بالگرد و بال قابت در محدوده مجاز) باشد.
- مراتب فنی می بایستی به تائید مراجع ذیصلاح رسیده و گواهی نامه معتبر و تاریخ دار اخذ شود.

ب ) مركز بایستی قابلیت سهولت دسترسی و اجرای مأموریت اورژانسی در پذیرش و انتقال بیماران را دارا باشد.

ج) ساختمان مركز بایستی دارای امكانات عمومی و خدماتی باشد . امكانات عمومی شامل (صوتی – تصویری- برق و تأسیسات سیستمهای بهداشتی و فنی مناسب پرسنل) پاركینگ موقت و دائم – استراحتگاههای عمومی و اختصاصی- آشپزخانه- انبارهای عمومی و تخصصی دارو و تجهیزات مصرفی و سرمایه ای و نماز خانه و... باشد.

د) دارا بودن حداقل پنج خط تلفنی شهری یك طرفه و 24 ساعته، با تجهیزات كامل مخابراتی با سیم و بیسیم و داشتن حداقل دو شبكه بیسیم كشوری و انتظامی كه خطوط و شماره های مذكور توسط دانشگاه/دانشكده های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی به مراكز اطلاعات تلفنی شهری( 118 ) رسما" اعلام خواهد شد.

و) نصب دائمی تابلوی مركز خدمات آمبولانس هوایی خصوصی طبق متن مندرج در پروانه تأسیس.
ه‍) ساختمان باید قابلیت انجام امور اداری - مخابراتی و ارتباطات جهت پرسنل و ارتباطات اورژانس و فضای قسمتهای پذیرش و مدارك پزشكی را نیز دارا باشد.
ی) داشتن تائیدیه از اداره اماكن ناجا

تبصره 1): شرایط فیزیكی و كیفی ساختمان مركز با توجه به وضعیت جغرافیایی ، محل و تعدادآمبولانسهای هوایی و افراد كارگزار،با نظر كمیسیون بند ( 1-3)قابل بررسی و تغییر می باشد.

تبصره 2): مكاتبات اداره اماكن در تهران تحت عنوان كلی اداره اماكن نیروی انتظامی ، منحصرا"توسط معاونت درمان دانشگاه/دانشكده های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی قابل نجام می باشد.

تبصره 3): مكاتبات اخذ ترافیكی- عدم ممنوعیت پرواز- بهره برداری از شبكه ویژه مخابراتی - تائیدیه از اداره كل اطلاعات شهر مربوطه و .. – كلیه موارد مندرج در آئین نامه برابر روال اداری نهادهای ذیربط انجام می پذیرد.

تبصره 4): استعلام در مورد صلاحیتهای سه گانه ( فردی –انتظامی- ترافیكی) مؤسس یا مؤسسین و كاركنان مراكز خدمات آمبولانس هوایی خصوصی و مكان مذكور از اداره كل نظارت بر اماكن نیروی انتظامی و ادارات تابعه در استانها و ادارات اطلاعات و مخابرات استانها و سازمانهای هواپیمایی و سایر مراتب ذكر شده قبلی در آئین نامه پس از صدور تائیدیه نهایی توسط معاونت درمان دانشگاه/دانشكده های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی تجمیع و تائیدیه نهایی از سوی آنها صادر خواهد شد.