ساختار معاونت
منو
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 390821
بازديدکنندگان امروز: 496
کل بازديدکنندگان: 5690338
بازديدکنندگان آنلاين: 5
زمان بارگزاري صفحه: 0.9204 ثانيه
اخبار > پایگاه اورژانس ۱۱۵ استان قم در مجاورت ومشرف به صحن اصلی مسجد مقدس جمکران


  چاپ        ارسال به دوست

پایگاه اورژانس ۱۱۵ استان قم در مجاورت ومشرف به صحن اصلی مسجد مقدس جمکران

گزارش افتتاح، مانور و ارائه خدمات اورژانس 115 را همزمان با افتتاح بیمارستان سیار عاشقان ولایت:


1- افتتاح پایگاه اورژانس ۱۱۵ استان قم در مجاورت و مشرف به صحن اصلی مسجد مقدس جمکران همزمان با افتتاح بیمارستان سیار.2- آغاز مانور مشترک اورژانس ۱۱۵ قم  با پلیس و  آتش نشانی به مناسلت اغاز ارائه خدمات به زائرین مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان ۹۶.
3- رئیس مرکز اورژانس 115 قم:

دانشگاه علوم پزشکی قم آماده ارائه خدمات درمانی و فورتی به زائران مسجد جمکران است/برپایی بیمارستان صحرایی با 55 تخت

دکتر محمدرضا حسنی گفت:

در آستانه نیمه شعبان و حضور میلیونی زائران از سراسر کشور در مسجد جمکران، دانشگاه علوم پزشکی با تجمیع امکانات خود آماده ارائه خدمات درمانی و فوری به مردم است.

زنجیره ارائه خدمات درمانی و فوریتی در داخل مسجد مقدس جمکران و رینگ اطراف مسجد و محورهای منتهی به مسجد مقدس جمکران تدوین شده است.

بر این اساس چهار نقطه به عنوان پایگاه ارائه خدمات فوریتی در صحن اصلی مسجد به عنوان خط مقدم مراجعه بیماران و جمعیت حاضر تعیین شده است.

وی به برپایی بیمارستان سیار با ظرفیت ۵۵ تخت، بیان کرد: تیم واکنش اضطراری درمان (DMAT) و بخش های پذیرش تریاژ، اتاق ویزیت، پزشک عمومی، متخصص طب اورژانس، اتاق احیا، بخش‌ های دسترسی مردان و زنان، بخش مراقبت های ویژه و اتاق عمل سرپایی آزمایشگاه و داروخانه در این بیمارستان مستقر شده است.

به گفته حسنی، در این مرکز کادر درمانی شامل متخصصان طب اورژانس داخلی قلب و پزشکان عمومی و پرستاران زبده و توانمند نیز حضور دارد.

وی به سایر اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: استقرار چهار دستگاه آمبولانس در کنار بیمارستان سیار برای انتقال بیماران احتمالی از بیمارستان سیار به بیمارستان های سطح شهر ، استقرار یک کانتینر دارو برای استفاده در شرایط بحران در مجاورت بیمارستان سیار، پیش بینی بانک خون با محوریت واحد آزمایشگاه مستقر در بیمارستان سیار و استقرار خودرو سبک آتش نشانی در مجاورت بیمارستان سیار از جمله اقدامات در راستای ارائه خدمات فورتی به مراجعه کنندگان در نیمه شعبان است.

وی افزود: استقرار خودرو MCI تریلر برای تامین تجهیزات مورد نیاز در شرایط بحران، برپایی واحد دیسپچ  اختصاصی برای مدیریت ارائه خدمات فوریتی با استفاده از خودروی دیسپچ سیار،  برنامه ریزی برای ارائه خدمات فوریتی از سوی اورژانس ۱۱۵ برای ارائه خدمات فوریتی با چینش ۱۰ دستگاه آمبولانس، پنج دستگاه موتورلانس و استقرار  ست های نجات هلال احمر و خودروهای آتش نشانی در اطراف مسجد مقدس جمکران از دیگر این اقدامات است.

حسنی ادامه داد: برای ارائه خدمات درمانی سریع تر به نیازمندان، پایگاه اورژانس ۱۱۵ مسجد مقدس جمکران در ساختمانی مشرف به صحن اصلی مستقر و پد فرود بالگرد برای ارائه خدمات فوریتی در اطراف مسجد مقدس جمکران پیش بینی شده است.

به گفته وی، در چند روز آینده ۳۹ پایگاه شهری و جاده ای، ۶۰ دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس در آماده باش کامل هستند و ارائه خدمات فوریتی اورژانس ۱۱۵ در داخل شهر و محورهای مواصلاتی منتهی به استان، مراکز تجمعی داخل شهر  پارکینگ ها را پوشش می دهند.

وی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان اورژانس 115 کشور، استان های مجاور قم نیز با استقرار اتوبوس آمبولانس ها در مجاورت حوزه استحفاظی و محورهای منتهی به استان قم و همچنین آماده باش اورژانس های هوایی، به عنوان پشتیبان این استان تعیین شده اند.

رئیس مرکز اورژانس 115 قم افزود: نظارت بر ایستگاه‌ های صلواتی در اطراف مسجد مقدس جمکران، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، فروشگاه های محدوده مسجد مقدس جمکران و همچنین توزیع آب آشامیدنی نیز توسط تیم ‌های بهداشت محیط و بیماری ها در مسجد مقدس جمکران و  بلوار پیامبر اعظم(ص) صورت می گیرد.٢٢:٢٥ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٧٧٥    /    تعداد نمایش : ٣٦٩خروج