ساختار معاونت
منو
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 400985
بازديدکنندگان امروز: 889
کل بازديدکنندگان: 5808507
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 0.9204 ثانيه
اخبار > روزتجلیل از کارشناسان تغذیه


  چاپ        ارسال به دوست

روزتجلیل از کارشناسان تغذیه

روزتجلیل از کارشناسان تغذیه

Normal 0 false false false false EN-US X-NONE FA

  روزتجلیل از کارشناسان تغذیه

بزرگداشت روز جهانی رژیم درمان گران، همگام با سراسر جهان از سوی   معاونت درمان  دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور ریاست محترم دانشگاه  جناب آقای دکتر ابوالفضل ایرانی خواه ومعاونت درمان جناب آقای دکتر محمود پرهام همچنین معاونت دارو وغذا جناب آ قای دکتر میلانی واستاد محترم تغذیه جناب آقای دکتر حضوری در تاریخ 22/12/96 از ساعت 13تا 15:30در سالن همایش های امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد

 

این روز برای اولین بار در سال 2008 توسط آکادمی تغذیه و دیابت آمریکا (که در گذشته به عنوان انجمن دیابت آمریکا شناخته می شد) برای تاکید بر نقش ضروری رژیم درمان گران در کمک به مردم برای رسیدن به زندگی سالم تعریف شد. رژیم درمان گران : متعهد به بهبود سلامت عموم مردم و بیماران هستند و بزرگداشت چنین روزی بطور رسمی به منظور بالا بردن اگاهی متخصصین ، برانگیختن عزم رژیم درمان گران برای ارائه هر چه بهتر خدمات تغذیه در سطح جامعه و همچنین افزایش آگاهی و شناخت جامعه نسبت به رژیم درمان گران بنا نهاده شده است. خدمات ارزشمند تغذیه دانان ، یک زنجیره کلیدی در بخش مشاوره ، پیشگیری و درمان بیماری ها است. از آن جایی که جایگاه جهانی تغذیه و تاثیر آن در سلامت و زندگی سالم تر در طول چند دهه اخیر برجسته تر شده است، رژیم درمانگران با تکیه بر دانش، مهارت و تخصص خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را استخراج کرده و دانش تغذیه را به شکل عملی به مخاطب عام ارائه می دهند. رژیم درمان گران و تغذیه دانان در سراسر کشور در مراکز جامع خدمات سلامت، بیمارستان ها، کلینیک های تغذیه بیمارستان ها، درمانگاه های عمومی، مدارس، خانه های سالمندان، مراکز ورزشی، مدیریت غذای بیمارستان ها، دانشگاه ها، مراکز مشاوره خصوصی و مراکز تحقیقاتی خدمت می کنند. رژیم درمان گران از تخصص خود برای کمک به افراد جامعه برای ایجاد تغییرات مثبت و قابل توجه در سبک زندگی استفاده می کنند و حامی و اصلاح کننده وضعیت تغذیه مردم هستند.

 

 

رسالت دانشگاه ها با بهره گیری از تخصص و تجربه تغذیه دانان، ترویج تغذیه سالم در جامعه است. فارغ التحصیلان رشته تغذیه عهده دار ابعاد مختلف سلامت و درمان جامعه بوده و دانش آموختگان تغذیه در جایگاه مشاور؛ به اصلاح شیوه زندگی، پیشگیری از بیماریهای شایع غیر واگیر و درمان بیماری ها می پردازند و حفظ سلامت جامعه از مخاطرات ناشی از تغذیه نا سالم را در مراکز مختلف بعهده دارند.

 

 

 

در این راستا واحد تغذیه بالینی این معاونت ضمن تبریک روز جهانی رژیم درمان گران به تلاش گران عرصه تغذیه، خواستار گسترش خدمات مشاوره تغذیه در بعد پیشگیری، ارتقاء سلامت جامعه و توقف سیر پیشرونده بیماریهای غیرواگیر مرتبط با تغذیه و در بعد درمان ، متقاضی بهبودی و افزایش کیفیت زندگی بیماران در مراکز درمانی کشور می باشد. حمایت از رژیم درمان گران و مشاورین تغذیه در سطوح مختلف ارائه خدمات در بخش های بهداشت و درمان کشور، برای ارائه هرچه بهتر و با کیفیت تر خدمات بسیار موثر خواهد بود.

 

 

 

 

 

همچنین ریاست محترم دانشگاه با حضور در این مراسم در جمع این زحمت کشان عرصه سلامت حضور یافته و ضمن قدر دانی از زحمات تغذیه دانان از طر ح تحول سلامت  که باعث ارتقائ خدمات دانشگاه های علوم پزشکی برای مراجعین گرددیده است به نیکی یاد نموده ونکات مختلفی از این طرح در زمینه تغذیه را یاد آور شدند .

همچنین از دخالت های نابجا ی افراد غیر متخصص در حوزه درمان بیماران  انتقاد نموده ومواردی را گوشزد نمودند.ودر ادامه  از دخالت های برخی افراد غیر متخصص در امور تغذیه  که یکی از نگرانی های متخصصین تغذیه می باشد سخن به میان اوردند .

در ادامه جناب آقای دکتر پرهام معاونت محترم درمان این روز را به تغذیه دانان  تبریک گفته و  جمع حاضربا ایراد مطالبی از تغذیه بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی  مورد بررسی قرار دادند

همچنین دکتر میلانی معاونت محترم غذا ودارو این روز را تبریک گفته ومواردی را از تغذیه ورزشکاران وپودرهای مکمل مورد استفاده بیان نمودند

در پایان جناب دکتر حضوری در جمع دوستان افراد حاضر به گفتگوی پرداختند وپیشنهاد ایجاد فروشگاه های خاص مواد ومکمل های ورزشی در سطح استان به جای ارایه در باشگاه های ورزشی را دادند که مورد تائید ریاست محترم دانشگاه قرار گرفت .


١٥:١١ - سه شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٣٢٢    /    تعداد نمایش : ١٦٤خروج