خدمات مورد تعهد در کدام رشته‌ها 20 در صد کاهش یافته است؟

    روانپزشکی، توانبخشی، رادیوتراپی، پزشکی هسته‌ای، عفونی و کودکان و داخلی از اذر 97

  خدمات مورد تعهد در کدام رشته‌ها به صورت اختیاری می‌باشند؟

       پزشکی اجتماعی، پزشکی ورزشی، طب هوا فضا و طب کار

آیا پزشکان متعهد خدمت قبل از شروع دوره طرح مجاز در دخالت در امور درمان می‌باشند؟

      طبق دستور شماره 1267 مورخه 25/9/96 معاون محترم توسعه وزارت متبوع مشمولین طرح نیروی انسانی مادامیکه طرح نیروی انسانی را شروع  نکرده‌اند و یا معافیت اخذ نکرده‌اند، مجاز به دخالت در امور درمان نبوده و به‌کارگیری ایشان دارای وجاهت قانونی نمی‌باشد.

شرایط صدور پروانه مطب جهت پزشکان متعهد خدمت غیر هیات علمی با سهمیه مازاد مناطق محروم به چه صورت می‌باشد؟

     صدور پروانه مطب برای پزشکان فوق‌الذکر همانند شرایط صدور پروانه مطب و مطابق سنوات متعهدین سهمیه آزاد که طرح نیروی انسانی خود را سپری ننموده‌اند منوط به صدور گواهی عدم نیاز به حضور و خدمات ایشان در ساعات غیر اداری از سوی دانشگاه محل خدمت با لحاظ نمودن شرایط موجود در دستورالعمل نحوه فعالیت پزشکان متعهد خدمت در مطب شماره 176/400د مورخه 15/1/97 مجاز خواهد بود.

آیا غیبت متخصصین ضریب کا در حین تعهدات به میزان تعهدات در انتها اضافه خواهد ؟

     با توجه به اینکه طبق بخشنامه 6045 مورخ 23/4/88 روزهای عدم حضور جز تعهدات قانونی قابل محاسبه نمی باشد، در انتها می بایست جبران گردد.

متخصصین ضریب کا چه مدت زمان دارند تا دوره تعهدات را آغاز کنند؟
    از تاریخ ابلاغ وزارت متبوع و معرفی متخصصین تا دو هفته وقت دارند تا شروع به کار نمایند.

درخواست تمام وقتی متخصصین ضریب کا به چه صورت اقدام می گردد؟

     درخواست پزشکان از طرف بیمارستان محل خدمت به معاونت درمان دانشگاه ارسال می گردد و معاونت درمان دانشگاه پس از بررسی عدم ممنوعیت خاص در 2 کا بودن پزشک، پزشک مربوطه را به سازمانهای بیمه گر معرفی می نماید.

آیا قبل از شروع به کار در بیمارستان محل خدمت می توان مبلغ ودیعه مسکن را درخواست نمود؟

کلیه درخواست های نیروهای ضریب کا پس از اعلام شروع به کار از مرکز محل خدمت انجام پذیر می باشد.

درخواست نیروهای ضریب کا به وزارت متبوع در چه زمانی انجام می گیرد؟

معمولا در مرداد ماه هر سال به وزارت متبوع ارسال می گردد.           های دانشگاه به نیروهای ضریب کا پس از جمع آوری اعلام نیاز مراکز تابعه درخواست 

ایا پزشکان ضریب کا مشمول دریافت فوق العاده محرومیت از مطب می باشند؟

برخورداری از مزایای دستورالعمل برقراری فوق العده حق محرومیت از مطب و حق الزحمه طرح تمام وقتی( 2K )به طور همزمان مجاز نمی باشد.   

مدارک لازم برای شروع به کار نیروهای ضریب کا چیست؟    

1-سند تعهد محضری، 2- گواهی پایان کار پزشکی عمومی،3-مدارک شناسایی( شناسنامه)،4- -پروانه دائم پزشکی،گواهی پایان خدمت برای آقایان  

-تقسیم نیروها و انتخاب محل خدمت بر چه اساسی صورت خواهد گرفت؟  

اولویت اول:  فرزندان شهدا ، آزادگان ،جانبازان بالای 35%

   اولویت دوم:  خانم های متاهل

   الویت سوم:  آقایان متاهل  

   اولویت چهارم: خانم های مجرد

   اولویت پنجم: آقایان مجرد

   اولویت ششم: آقایان مشمول خدمات وظیفه عمومی

 

تبصره 1: همسرانی که به طور همزمان تقسیم شوند ترجیحاً بر اساس نیاز استان به یک شهرستان معرفی خواهند شد.

تبصره 2: در صورتیکه بین فارغ التحصیلان یک رشته در انتخاب اولویت، تمامی گزینه ها یکسان باشد از آیتم 1- بومی بودن 2-داشتن بورد تخصصی و نمره بورد کتبی جهت تعیین محل استفاده می گردد. 

 تبصره 3:در خصوص رشته هایی که داشتن بورد تخصصی ملاک درخواست بیمارستان آموزشی بوده است، این آیتم در اولویت اول تعیین کننده خواهد بود.

  • از زمان توزیع نیروها از وزارت متبوع و اعلام اسامی، متخصصین محترم حداکثر تا 1 هفته فرصت دارند که به  واحد امور بیمارستانهای معاونت درمان و یا در سایت معاونت درمان دانشگاه مراجعه و ضمن مطالعه و توجیه مقررات، فرم مشخصات را تکمیل نمایند.
  • پس از مدت مذکور دانشگاه نیز ظرف مدت یک هفته محل خدمت معرفی شدگان را تعیین و طی احکام جداگانه ابلاغ خواهد نمود و متخصصین محترم نیز موظف هستند حداکثر طی یک هفته به محل تعیین شده مراجعه و شروع به کار نمایند. 

بدیهی است بعد از این مدت زمانی (3هفته ) چنانچه شروع به کار اتفاق نیافتاده باشد ، موضوع با عنوان غیبت به وزارت متبوع اعلام خواهد شد . 

  • لازم به ذکر است متخصصینی که طبق زمان اعلام شده اقدام ننمایند مجاز به انتخاب محل طبق اولویت های اعلامی نخواهند بود و دانشگاه بر اساس نیاز اعلام شده نسبت به تقسیم نیروها اقدام خواهد نمود.   

نحوه حضور و فعالیت پزشکان متعهدخدمت چگونه می باشد؟  

پزشکان متعهد خدمت ( متعهدین خاص، متعهدین عام، استخدامی ها، نفرات برتر برد و ...) همانند سایر پزشکان و طبق بخشنامه شماره 22917 تاریخ 96/9/20 و دستورالعمل شماره 96437 مورخ 3/9/88  موظف به حضور کامل ( ساعات اداری تمامی روزهای هفته به جزء ایام تعطیل ) در محل خدمت بوده و تعداد آنکالی ها نیز بر اساس شرایط بیمارستان و تحت نظارت ریاست بیمارستان قابل برنامه ریزی خواهد بود.

تبصره: در صورت عدم امکان استفاده از پزشکان سایر بیمارستانها یا شهر ها یا رشته ها می توان از همان پزشک موجود برای تامین پوشش شبانه روزی بیش از 15 شب استفاده نمود.

 بدیهی است هر گونه درخواست فعالیت خارج از این روند در بین متخصصین متعهد خدمت به دلایل مختلف می‌بایست با درخواست کتبی پزشک و اظهار نظر ریاست بیمارستان و ریاست شبکه به هیآت عالی نظارت ارسال گردد که در صورت تصویب در این هیآت ، طبق ضوابط اعلام شده مورد اقدام خواهد گرفت.  

آیا با فعالیت در بخش خصوصی متعهدین خدمت موافقت می گردد؟

    توجه به ابلاغ بخشنامه شماره 176/400د مورخه 15/1/97  از سوی معاون محترم درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صدور پروانه مطب برای پزشکان متعهد خدمت منوط به صدور گواهی عدم نیاز به حضور و خدمات ایشان در ساعات غیر اداری از سوی دانشگاه محل خدمت با لحاظ نمودن شرایط موجود در دستورالعمل نحوه فعالیت پزشکان متعهد خدمت در مطب (دریافت دستورالعمل) در حال حاضر برای استان قم مجاز نخواهد بود.  

تسهیلات مسکن دانشگاه به چه صورت می باشد؟

    به استناد ماده بیست و دو دستور العمل نحوه توزیع فارغ التحصیلان رشته های تخصصی پزشکی که سالانه به توضیح مقام عالی وزارت رسیده و ابلاغ می گردد دانشگاه موظف به تامین مسکن متخصصین متعهد خدمت چه به صورت پانسیون در بیمارستان یا به صورت واگذاری خانه های استیجاری یا سازمانی بدون کسر اجاره بها از حقوق آنان می باشد. 

در این دانشگاه با توجه به کافی نبودن پانسیون یا خانه های سازمانی، متخصصینی که موفق به اسکان در این اماکن نمی شوند مشمول دریافت حق مسکن به مبلغ حداکثر 20میلیون ریال می باشند.